Eurovolby finanční trhy neovlivnily

Přes víkend se konaly volby do evropského parlamentu. Každý si jistě všimnul, že v České republice a na Slovensku byly tyto volby s extrémně nízkou účastí. Nicméně zvítězily proevropské strany, zatímco euroskeptici zůstaly doma. Celkově však v celé EU nenastaly podstatné změny. Drobné vychýlení nastalo ve Francii a Velké Británii.

Ve Francii zvítězila krajně pravicová Národní Fronta a ve Velké Británii euroskeptická UKIP. Složení europarlamentu zůstává téměř stejné. Dvě nejsilnější frakce si patrně rozdělí veškeré důležité funkce. Evropští lidovci a sociální demokraté tak mohou pokračovat v utahovaní pravidel v eurozóně.

Vliv voleb na obchodování měn je téměř nulový. Měnová politika ECB bude nejspíše pokračovat stejným směrem. Investoři jsou zřejmě výsledkem tohoto hlasování uklidněni a politiku nízkých úrokových sazeb nic neohrožuje.

Měnový pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1.3650 a nevypadá to na nastolení nějakého směru a pohybu. Dnes v 15:30 je očekáván projev prezidenta Evropské centrální banky Mario Draghi. Během jeho projevu se dá očekávat zvýšená volatilita na hlavních měnových párech. Celkově však stěží dojde k určení trendu.