Důležitý den pro euro přichází

11:16

ecb euroEuro dnes očekává velmi důležitou událost. Na dnešním zasedání ECB se bude rozhodovat o dalších měnových opatřeních, která by mohla podpořit růst ekonomiky. Analytici všeobecně předpokládají snížení minimální úrokové sazby na 0.10%. Dále je v plánu snížení depozitní sazby do záporných hodnot. Po zveřejnění úrokových sazeb se bude konat tisková konference evropské centrální banky.

Eurodolar se dnešní dopoledne obchoduje na úrovni kolem 1.36. Předpokládané změny sazeb jsou již započítány v současném kurzu eura. Nicméně stanovení dalších monetárních opatření, jako je dodávání likvidity, by mohlo určit nový směr EUR/USD.

Současná ekonomická situace v EU zůstává ve stavu mírného oživení. Jsou rozdíly ve výkonu jednotlivých zemí. Euro za poslední dva měsíce oslabilo.

Dá se očekávat další oslabení eura po zasedání ECB?

Nynější situace nahrává poklesu eurodolaru. Jedním z důvodů je pokles sazeb. Druhým důvodem zůstává rozšíření finančních stimulů, jako je nákup finančních aktiv centrální bankou. Další kolo kvantitativního uvolňování by znamenalo strmý pokles eura.

Problém ovšem představuje fakt, že tyto kroky jsou očekávány a částečně oceněny v trhu. Nicméně alespoň počáteční ostrý pokles na euru lze čekat. Další vývoj na eurodolaru bude záležet striktně na tiskové konferenci ECB. Samozřejmě, kdyby nedošlo k avizovaným změnám, může to znamenat na tomto měnovém páru naopak růst.

Doporučit obchodní na strategii na tuto událost je obtížné. Lze se jen mírně spolehnout na počáteční pokles a pak čekat na korekci a snažit se nastoupit směrem zpět do trendu. Každopádně eurodolar bude po těchto událostech minimálně několik hodin velmi volatilní a je tomu třeba přizpůsobit velikost pozice.