Dnešek ve znamení zasedání Bank of Canada

Dnes v 16:00 hodin bude kanadská centrální banka rozhodovat o úrokové sazbě. Všeobecné očekávání je na úrovni 0.50%. Následně se pak očekává zpráva centrální banky ohledně měnových opatření a vývoje ekonomiky.

Pro obchodníky bude důležité sledovat jaký tón projevu zazní od představitelů centrální banky. V současné době jsme svědky růstu cen ropy, což se jeví jako podpora kanadskému dolaru. Na druhou stranu se kanadská ekonomika stále potýká s problémy, které můžou být řešitelné měnovou politikou centrální banky.

Dojde k překvapení?

Bude záležet jaký růst HDP banka očekává a jaké fiskální stimuly jsou připraveny. Hlavní otázkou tak bude množství peněz, které bude Bank of Canada ochotna napumpovat na podporu hospodářství a trhů.

Na minulém zasedání Bank of Canada se očekávalo snížení úrokových sazeb, nicméně nakonec se tak nestalo, čímž byla zpochybněna důvěra trhů v další snižování sazeb. Dnes by bylo překvapením snížení úrokových sazeb. Otázkou zůstává jak by reagovala kanadská měna za situace kdy ropa posiluje.

Graf USD/CAD denní:

usdcadboc1