Dnešek ve znamení kanadských úrokových sazeb – analýza

Dnes v 16:00 hodin se odehraje rozhodnutí o kanadských úrokových sazbách. Bank of Canada by měla podle očekávání snížít sazby na 0.25%. Investoři tento krok očekávají, což se projevuje silným long trendem na měnovém páru USD/CAD. Dnešní rozhodnutí centrální banky a následný výhled pro ekonomiku bude ovlivněn hlavně klesající cenou ropy, která neprospívá kanadské ekonomice.

Možné scénáře rozhodnutí Bank of Canada:

Snížení úrokových sazeb

Tento krok se od centrální banky očekává. Snížení sazeb by podpořilo ekonomiku, hlavně export. Nicméně jsou zde věci, které mluví proti snížení úrokových sazeb. Jedná se o ceny nemovitostí a dovoz potravin z USA.

Ponechání úrokových sazeb na stejné úrovni – naznačení snížení na dalším zasedání

V případě ponechání sazeb na stejné úrovni by USD/CAD mohl celkem solidně klesnout, což by se jevilo jako vhodná nákupní příležitost, zvláště jestliže by došlo k signalizaci snížení úroků při další příležitosti.

Žádné snížení úrokových sazeb

Pokud nedojde ke snížení sazeb podle očekávání, může to znamenat příležitost k silné korekci v short směru. Kanadský dolar by tak získal alespoň na nějaký čas silnou půdu pod nohama. Nesmíme však zapomínat na slova guvernéra Bank of Canada, že slabá kanadská měna nyní podporuje ekonomiku a centrální banka nebude podnikat kroky k její podpoře.