Co očekávat od večerního jednání Fedu?

Dnes ve 20 hodin se uskuteční rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Dále bude vydána zpráva ohledně ekonomického vývoje a využití možných měnových nástrojů.

Co čekají velké banky od této události:

Deutsche Bank

Fed si bude chtít nechat otevřené dveře pro zvýšení úrokových sazeb v červnu. Dosavadní mírná prohlášení Fedu od začátku roku způsobila to, že dolar neposílil podle všeobecných předpokladů. Dále jsou na vině ne tak pozitivní americká ekonomická data. Na druhou stranu by slabší dolar mohl dodat Fedu důvěru v rozhodování, nicméně předpokládáme, že se dnes večer nedočkáme ničeho převratného.

Danske Bank

Fed podle našeho názoru ponechá úrokové sazby na stejné úrovni. Bude také vyjádřena snaha o pečlivé sledování ekonomické stabilizace v Číně. Otázkou je, jestli Fed bude zvažovat zvýšení úrokových sazeb v červnu. Tento krok je díky slabším zprávám ohrožen. Předpokládáme, že zvýšení sazeb v červnu by bylo příliš brzy.

Societe Generale

Neočekáváme změnu úrokových sazeb na dnešním zasedání. Šance na zvýšení úrokových sazeb letos v červnu jsou pouze 20%.

ING Bank

Na dnešním jednání nedojde podle nás k pohybu s úrokovými sazbami. Jsou zde minimální šance, že Fed přijme výrazně jiná měnová opatření.

Rabobank

Současné zpomalení americké ekonomiky snižuje šance na zvýšení úrokových sazeb. Nepředpokládáme, že se dnes večer bude hýbat se sazbami. Nadále věříme, že zvýšení sazeb přijde v červnu a pak v prosinci.