Co očekávat od dnešního rozhodnutí švýcarské centrální banky?

Dnes v 9:30 rozhodne Švýcarská centrální banka(SNB) o úrokových sazbách Libor. Všeobecné očekávání je to, že sazby zůstanou na stejné úrovni ve výši -0.75%.

Co si o dnešním jednání SNB myslí banky?

Societe Generale

Banka Societe Generale neočekává žádné snížení úrokových sazeb. Se současným kurzem měnového páru EUR/USD nad 1.1000 zde nevzniká žádný tlak na pokles EUR/CHF. Nicméně nelze úplně vyloučit snížení švýcarských úrokových sazeb. Očekáváme, že SNB na dnešním jednání nepřikročí k žádným speciálním opatřením. Díky posilování eura se měnový pár EUR/CHF má šanci pohodlně udržet nad hranicí 1.0750.

Credit Suisse

Banka Credit Suisse je toho názoru, že dojde ke snížení úrokových sazeb ze současných -0.75% na 1.00%. Ačkoliv prezident ECB Mario Draghi nesplnil očekávání trhů a nebyli provedeny výrazné změny v měnové politice, SNB může přikročit ke snížení sazeb, protože tamní ekonomická data nejsou moc optimistická.

Credit Agricole

Tato banka předpokládá, že nedojde ke snížení úrokových sazeb. Vše se odvíjí od zklamání v minulém týdnu, které přichystala ECB. Měnový pár EUR/CHF se pohybuje na poměrně stabilních úrovních a nehrozí další velké posilování franku.

Nomura

Banka Nomura je také názoru, že se neuskuteční snižování úrokových sazeb. Měnový pár EUR/CHF se pohybuje nad hranicí 1.0600 a nepředpokládáme, že SNB přikročí k vážnějším opatřením. V jednání SNB se určitě projeví zklamání od ECB z minulého týdne. Předpokládaný výsledek švýcarské centrální banky lze odhadnout jako vyčkávání co trhy přinesou. Nicméně možné snížení úrokových sazeb nelze úplně vyloučit. Celkově tak SNB může zklamat investory jako předtím ECB a zajistit tak dočasné posílení franku.