Co očekávat od dnešního rozhodnutí Fedu?

Dnes v 19:00 hodin dojde k rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a zároveň budou zveřejněny další měnové nástroje, které bude uplatňovat Fed.

Danske Bank očekává, že základní úroková sazba bude ponechána na úrovni 0.25 – 0.50%. Dále pravděpodobně Fed naznačí, že se letos ještě zvýší dvakrát nebo třikrát sazby. Toto je změna, kdy bylo pro tento rok předpokládáno zvýšení celkem čtyřikrát. Fed si chce nechat otevřené dveře pro zvýšení úrokových sazeb v červnu.

Bank of America Merrill Lynch očekává, že se úrokové sazby budou zvyšovat do konce roku třikrát. Fed bude vyhodnocovat globální rizika, která jsou důležitá pro pohyb se sazbami. Předpokládáme pozitivní projev od představitelů Fedu.

Banka Goldman Sachs očekává zvýšení úrokových sazeb v červnu. V této souvislosti je optimální vsadit před zasedáním Fedu na posilování dolaru.

Banka Nomura nepředpokládá, že dojde k pohybu se sazbami a také, že se nezmění měnová politika Fedu. Měnová komise Fedu se bude pravděpodobně stylizovat do pozice čekání na výsledky důležitých ekonomických zpráv a dle toho rozhodovat.