Co je binární opce

16:35

Binární opce představuje obchodní nástroj, prostřednictvím kterého můžeme obchodovat různá podkladová aktiva. Takto se dají běžně obchodovat měny, komodity, akcie a mnoho dalšího. Rozdíl oproti klasickým opcím spočívá v jejich jednoduchosti. U binární opce můžou nastat pouze dva výsledky, buď profit nebo ztráta. Každá taková opce má na začátku již stanoven konečný zisk nebo ztrátu. V případě, že uhodneme pohyb podkladového aktiva, dostaneme předem určený profit a naopak. Nemůže se nám tedy stát, že ztratíme více než jsme naplánovali.

V předchozím odstavci jsme si stručně popsali co je binární opce. Na každém zájemci o obchodování s binárkama je pochopit tento obchodní model. Každý obchodník pouze určuje velikost otevřené pozice a maximální ztrátu. Rozdíly proti ostatním finančním trhům jsou v jednoduchosti a v dobře nastaveném řízení rizika. Na měnových nebo komoditních trzích se občas stává, že aktuální cena přeskočí naše výstupní příkazy a my realizujeme vyšší ztrátu, než jsme očekávali. Binární opce nám tento výsledek nemohou přinést, neboť již před otevřením obchodu je vše pevně stanovené.

Kolik lze vydělávat na binárních opcích

O výdělcích lze hovořit až po zvládnutí několika základních věcí. Jedná se hlavně o strategii a psychologii obchodování. Po nacvičení naší strategie na nízkých částkách si můžeme reálně začít navyšovat naše profity. Nesmí však docházet ke zbytečným chybám, které pramení z nedodržování plánu. Neměli bychom riskovat ne jeden obchod více než 5 procent našeho obchodního kapitálu. Jedině pevným dodržováním všech zásad lze dojít k pravidelným ziskům.