Burzovní makléř

21:18

V dnešním článku přineseme několik rad jak zvolit burzovního makléře. Burzovní makléř by měl splňovat nejnáročnější požadavky na vzdělání a odborné dovednosti. Nutností je také licence České národní banky. Musí tedy splňovat všechny zákonné požadavky.

Těmto makléřům, kteří nemají vhodná doporučen a reference, je dobré se vyhnout. Takové rozhodnutí nám může ušetřit mnoho peněz. Každý zájemce o obchodování na burze by měl tento výběr pečlivě zvažovat a nikam nespěchat. Z historie devadesátých let známe případy burzovních makléřů, kteří okrádali své klienty a ve skutečnosti vůbec neobchodovali na burze. Samozřejmostí jsou nízké poplatky za uzavřené obchody a kvalitní poradenství.

Co vyžadovat od burzovního makléře

burzovní makléřOd této profese bychom měli požadovat co nejkvalitnější služby. Znalost jednotlivých investičních nástrojů je také nezbytným základem. Jeho doporučení k nákupu by měla vycházet ze znalostí a pečlivé analýzy. Nesmí se zde projevit touha obchodovat co nejvíce kvůli získání poplatků.

Poučení o rizicích je také samozřejmostí. Následně by měla být navržena obchodní strategie a možnosti reálného zhodnocení. Toto očekávané zhodnocení se může pohybovat od jednotek až po desítky procent. Při správném sestavení obchodního systému se také můžou minimalizovat případné ztráty.