Bitcoin

Bitcoin je internetová virtuální měna. Tato měna funguje od roku 2009. Bitcoin lze používat jako platidlo na internetu za vybrané zboží či služby. Zároveň tato měna slouží jako spekulativní a investiční nástroj. Její denní pohyby mohou poskytovat zajímavé zhodnocení.

Graf bitcoin/usd:
Hlavní výhodou bitcoinu je jeho plná decentralizace. Navržení této kryptoměny je provedeno tak, aby vylučovalo jakékoliv ovlivňování, které by mohly provádět státy a jiné skupiny. Celkové množství této měny je konečné a předem dané. Uvolňování bitcoinu do oběhu se řídí matematickými zákony.

Postupný vzestup zažily kryptoměny v roce 2013 až do současné doby, kdy se bitcoin dostal až na úroveň, která přitahuje stále nové investory a obchodníky.

Kde s bitcoinem obchodovat?

Bitcoin lze obchodovat přímo na burzách, které se specializují na kryptoměny, např. Coinbase, Bitfinex nebo Bitstamp. Dále lze využít internetové směnárny nebo bankomaty.

Na pohybech bitcoinu lze vydělávat bez samotného vlastnictví této měny. Lze využít tzv. CFD na bitcoin, které nabízí brokeři prostřednictvím obchodních platformy ZDE. Je možné na jednom místě obchodovat další kryptoměny jako Ethereum, Litecoin, Dash nebo Ripple.