Binární opce

up down 1Binární opce jsou finančním nástrojem, prostřednictvím kterého se dají obchodovat různá podkladová aktiva. Mezi tato aktiva patří např. měny, akcie, komodity a mnohá další. Oproti ostatním finančním derivátům vynikají svou jednoduchostí.

Základem obchodu s binární opcí je předpovědět směr konkrétního aktiva, jestli bude cena výše nebo níže. Výsledek obchodu je předem stanovený zisk nebo ztráta. Obvykle musí binární obchodník odhadnout úroveň ceny, pod nebo nad kterou se bude dané aktivum pohybovat v době expirace opce.
 

Jednoduchý příklad:

Spekulace na vzrůst ceny měnového páru EUR/USD. Kurz v době otevření obchodu je na úrovni 1.3000. Pokud v době expirace, zpravidla za 1 hodinu bude cena nad hodnotou 1.3000, potom je výsledkem zisk. V případě opaku následuje ztráta. Vždy jsou možné pouze dvě možnosti – ANO/NE.


Pro otevření demo účtu je třeba provést registraci. Následně je nutné požádat e-mailem o zprovoznění binárního demo účtu. Na tomto cvičném účtu se dá obchodovat neomezeně dlouho. Není tedy nutné obchodovat s reálnými penězi.

Rozdíly mezi reálným a demo účtem

Binární demo účet je vhodný na vyzkoušení obchodní platformy a zjištění všech funkcí. Nicméně reálné obchodování zcela nenahrazuje. Zároveň na cvičném účtu nefunguje psychologie obchodování. Reálné tržní podmínky se dají vyzkoušet na živém účtu. Již za několik dolarů nebo eur lze otevírat obchody. V případě chyb tak nevznikne velká škoda. Ze začátku je vhodné obchodovat pouze minimální objemy.


Jak binární opce fungují

Na níže uvedeném obrázku je uveden příklad obchodu. Spekulujeme na pokles ceny EUR/USD. Pokud se náš odhad potvrdí – připíšeme si profit ve výši 80%. Jestliže se cena bude pohybovat v době expirace pod 1.3604, získáváme uvedený profit.

příklad obchodu binární opce


Základní rozdělení binárních opcí:

HIGH/LOW opce – tyto binární opce jsou zaměřeny na předpověď výsledné ceny v daný časový okamžik. Nejčastěji se jedná o hodinové opce.

Výdělek – pokud odhadneme úroveň ceny v době expirace opce

Zhodnocení – 80%

One touch/ No touch opce – zde se jedná o tzv. dotykové binární opce. Stačí, aby se trh dotknul námi zvolené ceny v průběhu platnosti opce. Zvolíme tedy variantu TOUCH – cena se má dotknout nebo NO TOUCH – cena se nedotkne. V případě splnění našich podmínek získáváme profit.

Zhodnocení – od 80% do 500%

Minutové binární opce – tyto opce jsou velmi rychlé a jsou vhodné při velkých tržních pohybech. Fungují na principu opcí HIGH/LOW. Zajímává alternativa k forex skalpování.

Zhodnocení – až 80%


Základní obchodní strategie

Obchodování binárních opcí je vhodné, když jsou na finančních trzích významné pohyby. Je dobré sledovat ekonomický kalendář. Určit si důležité ekonomické události během každého týdne je základem.

Trendová strategie:

Při této strategii se otevírají pouze obchody ve směru trendu. Obvykle se počká na pokles ceny a spekuluje se na další růst daného aktiva.

Obchodování v cenovém kanálu:

Tato strategie je vhodná v době, když trhy nevytváří trend. Cena určitého aktiva se neustále obchoduje a vrací se do kanálu. V tomto případě pak spekulujme na návrat trendu zpět do cenového kanálu.

Více informací na téma jak obchodovat binární opce ZDE.