Binární opce strategie

Binární opce jsou obecně považovány za velmi kvalitní nástroj, prostřednictvím kterého se dají obchodovat různá finanční aktiva. Základem je volba správné strategie. Plán obchodování je tedy důležitý z několika důvodů. Obchodování s binárními opcemi není radno ponechávat náhodným vstupům. Dalším faktorem, který podporuje tvorbu obchodní strategie je účelné řízení rizika. Stanovení správné výše základního kapitálu k obchodování je také velmi důležité. Obecně se dají binární opce obchodovat již od jednoho eura. Je zde tedy prostor pro správné vyladění strategie. V živém obchodním účtu se dá otestovat obchodní plán s minimálním rizikem. Tzv. demo účty většinou neodrážejí reálné tržní podmínky. Nedochází zde k plnění příkazů, jako na reálném trhu. Snadno tedy na zkušebním účtu můžeme vytvořit chybnou strategii. Pro binární opce je tak v první řadě důležitá taková strategie, která bude odrážet aktuální podmínky na trhu. Velký vil při obchodování těchto opcí mají fundamentální zprávy a ekonomické události. Jde vlastně o veškeré zprávy, které mají vliv na pohyb konkrétního podkladového aktiva. Jde vlastně o rozhodnutí jednotlivých centrálních bank, vlád a finančních institucí.

Základní strategie pro binární opce:

 

Obchodování podle výsledků ekonomických událostí

Každá taková ekonomická událost je vyhlašována v určitý čas. Základem je tedy správně odhadnout výsledek jednotlivých událostí. Musí tedy být předpoklad, že dojde k výraznému pohybu na určitém trhu. Pokud se jedná o měnové páry, zde je velká šance zachytit velký pohyb. Pro tento způsob obchodování jsou binární opce ideální.

Obchodování proti trendu

Tato obchodní metoda je již pro trochu odvážnější obchodníky. V první řadě musí dojít k výraznému růstu určitého aktiva. Zpravidla se jedná o silný krátkodobý trend. Následně se určí doba expirace u opce. Ve většině silných trendů pak dochází k následné korekci, tzn. k vybírání zisků, což dočasně způsobí pokles. Právě na tomto poklesu se dá vydělat. Je tedy důležité správně odhadnout čas propadu. Po několika týdenním tréninku se tato strategie dá celkem dobře nacvičit.