Binární opce pro začátečníky

Všechny potřebné informace o obchodování binárních opcí. Binární opce jsou obchodním nástrojem, prostřednictvím kterého se obchodují různá finanční aktiva. Prakticky se přes tyto opce dají obchodovat všechny burzovní nástroje. Binární opce jsou na rozdíl od těchto burzovních aktiv jednodušší. U každého binárního obchodu mohou nastat pouze dva výsledky. Obchodník buď odhadne směr aktiva nebo.

Výše ztráty nebo zisku je stanovena hned na začátku. Každý obchodník tak ví, jaký profit může získat. Binární opce jsou vhodné pro začátečníky, ale nejdříve je nutné patřičné vzdělání. Toto vzdělávání by mělo zahrnovat celou problematiku binárního obchodování. Důležité je pochopit, na jakém principu binárky fungují.


Příklad binárního obchodu:

  1. otevření obchodu na měnovém páru EUR/USD
  2. cena při otevření je 1.3500
  3. obchodník spekuluje na pokles tohoto měnového páru
  4. je koupena opce PUT
  5. profit nastane, když cena EUR/USD bude v době expirace opce pod hodnotou 1.3500
  6. v případě vkladu 100 dolarů bude výsledný profit po odečtení nákladů zhruba 80 dolarů
  7. procentní zhodnocení u binárních opcí se pohybuje od 70 do 90 procent

Binární strategie

Každý začátečník, který se zajímá o binární opce, by si měl uvědomit důležitost obchodní strategie. Pro nováčky v obchodování se doporučuje obchodování s trendem. Nicméně u binárních opcí lze využít i jiné strategie, které se používají, když se trh nehýbe. Toto je výhoda oproti klasickým burzám, kde se v době malých pohybů na trhu nedá nic vydělat.

Obchodování v cenovém pásmu

Tato strategie je doporučována, když se dané aktivum moc nehýbe. Cena se tak během několika hodin nachází v tzv. cenovém pásmu. Jsou zde stanovené maximální a minimální hodnoty. Když použijeme jako příklad měnový pár EUR/USD s cenou 1.3000. Cena se pohybuje mezi 1.3000 – 1.3020. Pokud tedy kurz dosáhne hranice 1.3020, kupuje se PUT opce, což znamená pokles ceny.