Jak se naučit binární opce

Binární opce se dají naučit několika způsoby. Nejdříve je třeba ovládat základy obchodování s tímto finančním aktivem. Ze začátku je vhodné otevřít demo účet. Pouze pochopením toho, jak binární opce fungují se může dosáhnout pravidelných zisků.

Binární opce představují finanční nástroj, prostřednictvím kterého lze obchodovat různá podkladová aktiva. Běžně tak můžeme obchodovat skrze tyto opce aktiva jako jsou akcie, komodity, forex, indexy a mnoho dalšího. Před samotným obchodování je důležité se naučit binární opce.

Otevření binárního obchodu

U binárních opcí se při otevření obchodu předem stanoví možný profit a risk na jeden obchod. Dopředu tak binární obchodník ví, kolik získá nebo ztratí v jednotlivém obchodě. Výsledkem takového obchodu můžou být jen dvě možnosti – Profit a Ztráta.

Příklad obchodu:

Budeme spekulovat na pokles měnového páru GBP/USD. Cena při začátku obchodu je na úrovni 1.7250. Profit získáme v případě, že cena v době expirace binární opce bude pod kurzem 1.7250.

Výše profitu:

U většiny binárních brokerů se pohybuje zhodnocení od 70 do 90 procent. Záleží také na tom, jaký druh binární opce budeme obchodovat.

Rozdělení binárních opcí:

U jednotlivých brokerů se můžou tyto opce lišit v názvech, nicméně princip zůstává stejný.

UP/DOWN – u této opce se musí určit nad jakou úrovní ceny se bude naše aktivum pohybovat v době expirace.

BOUNDARY – zde se obchoduje setrvání ceny v určitém pásmu. Tento druh binární opce je vhodný zejména, když se trhy nehýbou

TOUCH/NO TOUCH – zde stačí pouze dotyk určité cenové hranice našeho aktiva. Toto dotknutí ceny se musí uskutečnit v době platnosti binární opce.