Co jsou binární opce

Binární opce jsou finanční derivát, který umožňuje obchodovat s různými aktivy. Mezi tato aktiva můžeme zahrnout téměř všechny investiční nástroje. Jedná se hlavně o měnové páry, komodity, akcie nebo indexy. Na rozdíl od těchto konkrétních aktiv jsou binární opce odlišné v několika směrech.

Binární opce má předem stanovený zisk a ztrátu. Vše je tedy známo již na začátku obchodu. Nemůže se stát, že nastane vyšší ztráta, než je stanovena. Na klasických finančních trzích občas dochází k přeskočení obchodních příkazů, což vede k vyšší než očekávané ztrátě. K pochopení co jsou binární opce, může pomoci klasická opce. Společný je zde termín expirace.

Co je základem binárních obchodů

Základem všech binárních obchodů je odhad zda klesne nebo stoupne cena konkrétního aktiva. Velká většina binárních opcí je založena na tomto principu. Každá opce má čas své expirace. V době expirace se pak pozná jestli předpověď byla správná nebo ne.

Při expiraci opce tak mohou nastat dvě situace – ANO nebo NE

Jak binární obchod probíhá:

  1. nejdříve si vybereme binární opci
  2. vybereme si směr na který budeme spekulovat CALL (nahoru), PUT (dolu)
  3. určíme výši částky s kterou budeme obchodovat
  4. konec obchodu nastane po skončení platnosti opce (většinou 1 hodina)
  5. výsledek obchodu – profit nebo ztráta

Výše zisku na jeden obchod

Nejvíce obchodované binární opce nabízejí zhodnocení vkladu ve výši 70 až 90 procent. Pro pravidelné vytváření zisku tak musí binární obchodník být úspěšný ve více než 50 procentech obchodů. Mnozí obchodníci si tento fakt neuvědomují a takové obchodování je pak naprosto chaotické. Pro profitování je třeba získat znalosti z finančních trhů, což zvyšuje šance na vyšší než 50% úspěšnost.