Binární obchodování

22:20

Termínem binární obchodování se označuje investování pomocí binárních opcí. Jedná se o obchody, které jsou uzavírány v krátkém investičním horizontu. Zpravidla se jedná o několika minutové až hodinové obchody. Je třeba jednat velice rychle. K tomuto binárnímu obchodování také patří solidně zvládnutá psychologie. Musíme se přesně soustředit na jeden konkrétní obchod. Zároveň je nutné dodržovat předem stanovený money management. Vyhneme se tak nečekaným a jistě nepříjemným ztrátám.

Základní zásadou při tomto obchodování je tak dodržet vše, co jsme si při přípravě naší obchodní strategie stanovili. Důležité je také demo obchodování. Nicméně není dobré příliš dlouho dělat cvičné obchody, protože se značně liší od reálného obchodování. Demo platforma by měla sloužit pouze k osahání tohoto softwaru a následně seznámení se s obchodními nástroji. Reálné plnění našich objednávek dostaneme jen na živém účtu. Můžeme ze začátku obchodovat pouze s minimální částkou, aby případné ztráty byli co nejnižší. Toto však nebude problém, neboť se dá otevřít binární účet již od 100 eur.

Jak vybrat brokera pro binární obchodování

Volby brokera musí proběhnout podle určitých kritérií. Hlavně nás musí zajímat pod jaké regulační orgány spadá. Mělo by se jednat o evropské finanční autority. Takový broker pak musí poskytovat solidní služby za férové poplatky. Poplatky jsou také samostatnou kapitolou, která se vztahuje k binárním opcím. Za obchody se platí pouze menší rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Tento rozdíl je již zakalkulovaný ve struktuře obchodu. My tak otevřeme obchod za předem stanovenou cenu.