Akciové trhy a investování

akciové trhy a investováníAkciové trhy patří k nejstarším způsobům investování. Obchodovat se dá s akciemi na trzích po celém světě. Akciový brokeři v České republice nabízí investování do akcií na světových burzách. Třeba Fio broker umožňuje investice do amerických i českých akciových titulů. Investovat se tak může krátkodobě i dlouhodobě. Je na výběr z dividendových titulů jako je ČEZ.

Při investování na akciových trzích platí poměrně přísná pravidla pro money management. Money management znamená v podstatě řízení toku peněz. Je to vlastně ochrana našeho obchodního kapitálu. Základní kapitálem představuje náš hlavní nástroj k podnikání na akciových trzích. K těmto finančním prostředkům se tak musíme chovat velice opatrně a nesmíme podceňovat vlastní psychologii. Obecně jsou akciové trhy a investování doporučovány lidem, kteří mají dostatečné úspory, které lze k tomuto účelu použít.

Na jakých akciových trzích investovat

Investovat lze na českém, německém, anglickém nebo americkém trhu. Nabízí se akciové trhy v USA. Jedná se o NYSE, NASDAQ. Nejsledovanějším akciovým indexem je DOW JONES. Tento akciový index obsahuje nejkvalitnější a nejobchodovanější tituly, která americká burza nabízí.

Rizika investování

Ke každému investování na akciových trzích patří také riziko. Toto riziko naopak vyvažuje možnost vyšších výnosů. K profitům z akciového obchodování však třeba podstoupit kvalitní vzdělání. Dále je pak nutné se vzdělávat neustále, protože podmínky na finančních trzích se mění. Nesmí se zapomínat ani na vypracování investičního plánu. Takový plán by měl obsahovat indikátory, podle kterých se bude investovat. Dále výše risku na jeden uzavřený obchod. Celkově si tak musíme vypracovat investiční strategii, která bude reflektovat podmínky na trzích.