Akcie online – obchodování s akciemi, investice do akcií, demo účet

Obchodovat s akciemi je dnes možné od velmi malých finančních částek. Přístup na klasické burzy je pro menší investory sice značně omezen, ale je zde možnost využít tzv. cfd akcie. Jde o rozdílové kontrakty, prostřednictvím kterých se dají nakupovat a prodávat akcie. Hlavní výhodou tohoto cfd obchodování je nenáročnost na počáteční kapitál a možnost si vyzkoušet reálný akciový trh s méně penězi.


Akcie demo účet

Demo účet pro obchodování akcií lze vyzkoušet bez riskování vlastních peněz. Demo účet akcie je tak velice solidní nástroj k otestování obchodní strategie.
akcie demo účet


Obchodování s akciemi

Obchod s akciemi se odehrává především na burzách. Obchodovat lze české i světové akcie. Obchodování s akciemi online nabízí celá řada brokerů. Pro investora je však volba brokera klíčová. Někteří velcí brokeři mají minimální množství akcií, které se musí za měsíc zobchodovat. Tento fakt je také vázaný na minimální počáteční kapitál, s kterým je možné začít obchodovat. Jak již bylo zmíněno, pro menší obchodníky zde jsou cfd akcie.

Investice do akcií

Investice nebo obchodování s akciemi jsou rozdílné věci. Obchodování si klade za cíl v krátkém časovém horizontu vytvořit zisk. Zatímco investování do akcií je zpravidla dlouhodobé a má za cíl především zhodnotit momentálně volný finanční kapitál. Existuje celá řada návodů jak investovat do akcií. Pro seriozního zájemce o tuto investiční činnost je nutné nejdříve stanovit tzv. investiční horizont. Obvykle je tento horizont stanoven v řádu let.

Jak koupit akcie

Akcie se dají koupit na burze přes makléře. Důležitým ukazatelem pro akciového obchodníka jsou poplatky za vstupy a výstupy z obchodů. Tato položka může znamenat velké částky v celkových nákladech za držení akcií. Slevy na poplatcích za uskutečněné obchody mohou dosáhnout investoři s vyšším zobchodovaným objemem. Před samotným začátkem investování je dobré se seznámit s obchodní platformou a naučit se jak obchodovat s akciemi. Mnoho začátečníků se dostatečně nevyzná v platformě, což pak vede ke zbytečným ztrátám.

Akcie ve světě

U většiny cfd brokerů lze obchodovat všechny významné světové akcie. Obchodník tak má na dosah akcie ve světě od jednoho brokera. Lze využít také různé druhy obchodních platforem. Nejčastěji se používá MT4. Dále jsou v nabídce brokerů také webové obchodní platformy. V tomto případě není potřeba nic instalovat a stačí se přihlásit prostřednictvím webové stránky. Samozřejmostí je také obchodování v mobilních zařízeních

Akcie on-line

Akcie on line lze sledovat v obchodním software. Kvalitní brokeři nenabízí pouze obchodování akcií, ale také je umožněno obchodování s komoditami, měnami nebo opcemi. Z jednoho místa se tak dá pokrýt celý důležitý investiční sektor. Online akcie jsou v nabídce brokerů především prostřednictvím CFD kontraktů. Tímto způsobem je umožněn nákup akcií s přijatelným počátečním kapitálem.

Burza akcií

V celém světě existuje velké množství akciových burz. Lze zde provádět nákup a prodej akcií. Pro malé obchodníky jsou zajímavé hlavně CFD akcie, protože lze začít již s velmi malým kapitálem a vyzkoušet tak reálné plnění zadaných příkazů. Při obchodování akcií se musí dbát na několik důležitých aspektů. Jedním z nich je dostatečná likvidita. Likvidita představuje schopnost se zbavit koupených akcií za požadovanou cenu a za velmi krátký časový úsek. Dalším aspektem jsou poplatky za obchody a také velikost finanční páky.